سال مهار تورم و رشد تولید
۱۴۰۲ يکشنبه ۹ مهر
EN
یک نماینده مجلس مطرح کرد:
تحویل 5 دستگاه دیالیز به بیمارستان امام خمینی در کنگان/ عدم اختصاص اعتبارات، عامل طولانی شدن صف کاشت حلزون
نماینده کنگان، دیر، جم و عسلویه در استان بوشهر با اشاره به اینکه 5 دستگاه دیالیز توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی برای  بیمارستان کنگان تامین شده است، افزود: تخصیص به موقع اعتبارات بسیار مهم است لذا سازمان برنامه و بودجه نیز باید نگاه ویژه‌ای به بخش بهداشت و درمان داشته باشد و مطالباتی که هیات امنای صرفه جویی ارزی در بحث کاشت حلزون و واکسن دارد کمک و یاری کنند تا این اعتبارات به موقع تخصیص یابند.
 
دکتر شیخ موسی احمدی، نماینده کنگان، دیر، جم و عسلویه در استان بوشهر ، با بیان این مطلب افزود: یکی از مباحث بسیار مهمی که امروز در جامعه مورد توجه قرار گرفته است بحث تجهیز بیمارستان‌ها و خدمات رسانی به مردم در حوزه‌های مختلف سلامت است.

وی با بیان اینکه مجلس به بخش بهداشت و درمان نگاه ویژه‌ای دارد، افزود: مجلس زمانی که بحث اعتبارات مطرح بوده است حقیقتا با یک نگاه بسیار مثبت به آن توجه کرده و اعتبارات مورد نیاز را در لایحه بودجه مصوب کرده است.
 
دکتر احمدی با بیان اینکه در زمینه کاشت حلزون تخصیص‌های لازم داده شده است اما اعتبارات 100 درصدی در اختیار هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران قرار نگرفته و این مسئله افراد نیازمند کاشت حلزون را دچار مشکل کرده است، یادآور شد: به طور مثال تخصیص اعتبارات تا سقف، 20 و نهایتا 30 و50 درصد در نظر گرفته می‌شود که پاسخگوی نیازهای افراد کاندید کاشت حلزون نبوده بنابراین نگاه مجلس نگاه بسیار مثبت، حمایتی و کمک کننده است.

نماینده کنگان، دیر، جم و عسلویه در استان بوشهر یادآور شد: ما طی دو سال اخیر تجهیزات بسیار خوبی را از هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در منطقه محروم کنگان دریافت کرده‌ایم همچنین در بحران کرونا یک دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان کنگان از جانب این نهاد تهیه که در درمان بیماران مبتلا به کووید بسیار موثر واقع شد.
 
وی خاطرنشان کرد: در هفته گذشته 5 دستگاه دیالیز توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تحویل بیمارستان امام خمینی کنگان شده است تا بیماران نیازمند از این دستگاه‌ها بهرمند شوند.

گفتنی است، علاوه بر 5 دستگاه دیالیز تاکنون دستگاه‌هایی همانند سی تی اسکن، ماشین بیهوشی، انواع مانیتور ثابت و سانترال، ونتیلاتور و ... توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران برای بیمارستان امام خمینی کنگان تهیه و ارسال شده است.
تاریخ:
1401/05/11
تعداد بازدید:
992
منبع:
Powered by DorsaPortal