سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی
۱۴۰۲ شنبه ۱۲ فروردين
EN
پیام تسلیت شخصیت ها و مقامات کشور درپی درگذشت دکتر شیبانی

مقامات و شخصیت های کشوری و لشکری در پیام های جداگانه درگذشت دکتر عباس شیبانی را تسلیت گفتند.

 
  

شماری از پیام های تسلیت، به شرح زیر است:

 
 
 

تسلیت استاد سید حسن خمینی

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در پیامی درگذشت آقای عباس شیبانی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

خبر درگذشت برادر عزیزمان مرحوم مغفور دکتر عباس شیبانی رحمت الله علیه باعث تأثر و تأسف شد.

آن مرحوم از زمره پاکان و راستان بود و در زندگی خود بر اساس آنچه بدان اعتقاد داشت ثابت قدم زیست.

خدایش رحمت کند و در اعلا علیین او را با خوبان محشور دارد. و به بازماندگان و دوستان ایشان صبر و اجر مرحمت فرماید.

پیام تسلیت رئیس جمهور

سید ابراهیم رئیسی در پیامی درگذشت دکتر عباس شیبانی را تسلیت گفت.

به گزارش شفقنا، متن پیام به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت جناب آقای دکتر عباس شیبانی، از مبارزان پیشکسوت انقلاب اسلامی و نماینده مجلس خبرگان قانون اساسی، ادوار مجلس شورای اسلامی و شورای شهر تهران مایه تأسف گردید.

این مجاهد خستگی‌ناپذیر، مدیر و سیاستمدار پاکدست و انقلابی و پزشک خدمتگزار، عمری را در مبارزات و خدمت خالصانه به مردم گذراند و از فرهنگ اصیل ساده‌زیستی و پایبندی به اصول انقلاب دست برنداشت. خدمات و اقدامات ارزشمند و خیریه ایشان در حوزه بهداشت و درمان کشور نیز فصل پرباری است که یاد او را در تاریخ این کشور ماندگار خواهد کرد.

اینجانب درگذشت آن مرحوم را به بازماندگان و علاقه‌مندان ایشان تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند برای آن مرحوم، رحمت و رضوان الهی و همجواری با صالحان و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.

پیام تسلیت رئیس مجلس شورای اسلامی

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی، درگذشت دکتر عباس شیبانی نماینده پنج دوره مجلس‌شورای اسلامی را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

درگذشت سیاستمدار پیشکسوت و پزشک وارسته دکتر عباس شیبانی نماینده پنج دوره مجلس‌شورای اسلامی موجب تاسف و تاثر گردید.

این شخصیت برجسته که توانست با همراه‌کردن اخلاق و سیاست به‌عنوان چهره‌ای مورد احترام و مقبولیت در نزد همگان‌ جلوه‌گر شود از مبارزان دوران ستمشاهی و از فعالان سیاسی پیش‌از انقلاب و بنیانگذار انجمن اسلامی پزشکان بودند و پس از پیروزی انقلاب نیز به‌عنوان خدمتگزاری مردم‌دار، ساده‌زیست، دلسوز و دارای صراحت بیان در عرصه‌های مختلف از جمله وزارت کشاورزی، مجلس خبرگان قانون اساسی، شورای اسلامی شهر تهران و دانشگاه تهران خدمات شایانی را به نظام و کشور عرضه داشتند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت فقدان‌ این چهره ماندگار اخلاق و تواضع به ملت شریف ایران و خانواده گرامی، برای ایشان رحمت و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

پیام تسلیت رئیس قوه قضائیه

رئیس قوه قضاییه در پی درگذشت عباس شیبانی پیام تسلیت صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن پیام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت مرحوم عباس شیبانی موجب تأثر و تأسف خاطر اینجانب گردید.

آن مرحوم در دوران مبارزات علیه رژیم طاغوت و پس از پیروزی انقلاب نیز در مسئولیت‌هایی همچون نمایندگی مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر تهران، منشأ خدمات ارزنده‌ای بودند.

اینجانب ضمن تسلیت به خانواده محترم شیبانی و سایر بستگان مُعزّا برای آن مرحوم رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسألت دارم.

پیام تسلیت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت با صدور پیامی در گذشت عضو پیشین مجلس شورای اسلامی و شورای شهر تهران را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت دکتر بهرام عین اللهی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام

درگذشت طبیب پارسا ، مجاهد و مردمی، ‌ مرحوم جناب آقای دکتر عباس شیبانی موجب تأسف و تألم فراوان شد. این شخصیت وارسته و خدوم، سالها در راه دشوار انقلاب اسلامی به مبارزه پرداخت و پس از استقرار نظام اسلامی در مسئولیت های گوناگون از جمله نمایندگی مجلس شورای اسلامی و تأسیس و اداره هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، منشا خدماتی ارزنده و به یادماندنی گردید.

ارادت عمیق و راسخ به امام راحل و رهبر معظم انقلاب، پایمردی و اخلاص در کمک به محرومان به ویژه بیماران نیازمند ، ساده زیستی و مردم دوستی در زمره حسنات آن مرحوم است که امید است خداوند متعال پاداش خدمات خالصانه او را با فضل و کَرََم به وی برگرداند.

اینجانب این مصیبت را به خانواده گرامی ایشان و به خانواده بزرگ نظام سلامت کشور تسلیت می گویم و برای بازماندگان صبر و اجر و برای آن فقید سعید، علو درجات طلب می کنم.

پیام تسلیت معاون اول رئیس جمهور

معاون اول رئیس جمهور با صدور پیامی در گذشت عضو پیشین مجلس شورای اسلامی و شورای شهر تهران را تسلیت گفت.

متن پیام آقای مخبر به شرح ذیل است:

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت مرحوم دکتر عباس شیبانی از نمایندگان اسبق مجلس شورای اسلامی و شورای شهر تهران را تسلیت می‌گویم.

آن مرحوم که به دلیل مبارزه با طاغوت سال‌ها در زندان رژیم پهلوی بود، در تمام طول عمرش روحیه عدالتخواهی و ضد استکباری را در خود زنده نگه داشت و همواره نسبت به امور مردم دغدغه مند بود و برای پیشرفت خدمات پزشکی در کشور تلاش‌های زیادی کرد.

از درگاه احدیت برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی و برای خانواده و بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

تسلیت فرمانده کل سپاه

فرمانده کل سپاه پاسداران در پیامی درگذشت عباس شیبانی را تسلیت گفت.

متن پیام به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام

درگذشت مجاهد نستوه و مردمی، ‌طبیب وارسته مرحوم آقای دکتر عباس شیبانی موجب تأسف و تألم فراوان شد.

وی در زمره پیشگامان مبارزه با رژیم منحوس شاهنشاهی و یاران صدیق و دیرین امام راحل و رهبری و شخصیت های انقلابی و مردمی در طول نهضت اسلامی و دوران استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، در عرصه‌ها و مسئولیت‌های خطیر از جمله عضویت در شورای انقلاب و شورای عالی انقلاب فرهنگی، نمایندگی مردم در دوره‌های مختلف مجلس شورای اسلامی، عضویت در شورای اسلامی شهر تهران و مدیریت دانشگاه و دیگر مناصب اجرایی خدمات ارزشمند و ماندگاری را به ودیعت نهاده است.

بی‌شک اخلاص، اخلاق اسلامی، خیرخواهی و نیک اندیشی و همت و پیشتازی در خدمت‌رسانی به محرومین و نیازمندان او را در حافظه تاریخی ایران و ایرانی زنده و منشا حرکت نسل های امروز و فردای جامعه اسلامی برای جلب رضای خدا و رضایت مندی خلق قرار خواهد داد.

اینجانب این مصیبت را به محضر مبارک رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)، ملت عزیز ایران و به ویژه بیت مکرم ایشان تسلیت و تعزیت عرض نموده و با طلب رحمت و مغفرت آن فقید سعید از درگاه حضرت حق تعالی، برای بازماندگان و سوگواران او صبر جمیل و اجر جزیل ، توام با ثبات قدم و پاداش صابرین مسالت می‌جویم.

پیام تسلیت رئیس جمعیت هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر در پیامی درگذشت مرحوم دکتر عباس شیبانی را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت دکتر کولیوند به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَهِ

رحلت جناب آقای دکتر عباس شیبانی از پیشگامان و پیشکسوتان مبارزه علیه حکومت طاغوت، ضایعه‌ای تاسف انگیز برای امت انقلابی و مومن ایران است که به وسعت چند نسل مجاهدت‌های آن بزرگمرد را در سنگرهای مسئولیت به یاد دارند.

ابعاد وصف‌ناپذیر و خداپسندانه در شخصیت آن پیرفرزانه و پزشک فاضل که به وقت حل مشکلات مردم متجلی می‌شد، پشتوانه محکمی‌برای اعتماد ملت به انقلاب و نظام بود که ان شاء الله جمیع آن خدمات و تلاش‌ها، باقیات صالحات مرحوم شیبانی در پیشگاه حق تعالی و به وقت روز حساب است.

امروز اگرچه نظام اسلامی‌شاهد بدرقه یکی از بزرگترین خدمتگزاران به خانه ابدی است اما سیره و منش آن حکیم و خردمند، با گام‌های استوار رهروان زنده‌یاد شیبانی ادامه خواهد داشت.

فقدان آن پارسای فرهیخته و دانشمند بی‌ادعا و متواضع را که عمری را با ویژگی‌های والای پرهیزکاری و صداقت، در جایگاههای خطیر نظام به مردم خدمت کردند، به خانواده ایشان و مکتب اصیل انقلاب تسلیت می‌گویم و برای بازماندگان صبر خواستارم.

به حرمت ایام عزای خانم حضرت فاطمه زهرا (س)، پروردگار مهربان روح آن فقید سعید را در رضوان الهی مشمول مغفرت و رحمت واسعه و عالی‌ترین درجات در جوار ائمه اطهار(ع) گرداند.

تسلیت محمدرضا عارف

دکتر محمدرضا عارف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با صدور پیامی درگذشت دکتر عباس شیبانی، از اعضای شورای انقلاب را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

انالله و اناالیه راجعون

جناب آقای دکتر عباس شیبانی که از پیشگامان انقلاب اسلامی ایران بودند پس از تحمل دوران بیماری دیده از جهان فروبستند و به سوی معبود شتافتند و با رفتنشان دوستدارانشان را در غم و ماتم فرو بردند.

ایشان که از همان روزهای آغازین انقلاب در تثبیت نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران به همراه دیگر دوستان و یاران خود در شورای انقلاب نقش موثری داشتند در طول دوران حضورشان در سمتهای مختلف نقش تاثیر گذار از خود به جای گذاشتند.

اخلاق مداری، سعه صدر و زندگی ساده و زاهدانه آقای دکتر شیبانی زبانزد همه دوستداران ایشان بود.

اینجانب با تسلیت درگذشت این انسان مومن و پرهیزگار به خانواده محترم شیبانی و دوستداران ایشان ، از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و حشر با اولیاء الله و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سلامتی مسالت دارم. روحش شاد و یادش گرامی باد.


انتهای پیام

تاریخ:
1401/10/02
تعداد بازدید:
1073
منبع:
Powered by DorsaPortal