سال مهار تورم و رشد تولید
۱۴۰۲ جمعه ۱۲ خرداد
EN
با همراهی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران انجام شد:
از ارائه خدمات رایگان به بیماران مبتلا به سرطان تا تجهیز 3 مرکز جامع سلامت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به اینکه هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران دستگاه‌های سرمایه‌ای سنگین همانند شتابدهنده، سی تی سیمولاتور و ... را برای این بیمارستان تخصصی سرطان تامین کرده است، گفت: بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) تنها بیمارستان رایگان و بدون صندوق در کشور است.

دکتر علیرضا خسروپناه، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول در گفتگو با روابط عمومی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، ضمن آمادگی بیمارستان‌های این استان برای مقابله با کرونا از تجهیز سه مرکز جامع سلامت در خیبر، شیهون و سردشت خبرداد و گفت: تاکنون بیمارستان‌های زیادی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تجهیز شده‌اند به طور مثال بیمارستان زنان و زایمان حضرت زینب (س) مجهز به دستگاه‌های ونتیلاتور و انواع تخت‌های بیمارستانی و ... شده است.

وی با بیان اینکه هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران دستگاه‌های شتابدهنده را به همراه دستگاه‌های سی تی سیمولاتور، سی تی اسکن، پت سی تی و سونوگرافی برای بیمارستان خیریه امام حسن(ع) تامین کرده است، افزود: مراحل درمانی بیماران مراجعه کننده به این بیمارستان و استفاده از تمامی دستگاه‌ها بدون هزینه است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی دزفول خاطرنشان کرد: بیمارستان امام حسن(ع) دارای 2 فاز است که فاز یک آن برای بیماران مبتلا به سرطان مجهز و روزانه به حدود 100 بیمار ارئه خدمت می‌دهد همچنین بخش پیوند مغز و استخوان این بیمارستان به زودی فعال خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول از تجهیز سه مرکز جامع سلامت خیبر، مرکز جامع سلامت شیهون، مرکز جامع سلامت سردشت خبرداد و گفت: این مراکز توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی مجهز به دستگاه‌های رادیولوژی، ونتیلاتور، مانیتورینگ، انواع تخت‌های بیمارستانی و ... شده است.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان گنجویان جزو بیمارستان‌های توسعه یافته این استان محسوب می‌شود، افزود: با مساعدت هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تعداد 124 تخت به تعداد تخت‌های این بیمارستان افزوده شده است.

* ارائه خدمات کاملا رایگان به بیماران مبتلا به سرطان

در ادامه محمد رضا اسمائیل چگینی، رئیس بیمارستان خیریه امام حسن مجتبی(ع) درباره جزئیات تجهیز این بیمارستان با کمک هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اظهار داشت: بیمارستان خیریه امام حسن مجتبی(ع) تنها بیمارستان رایگان و بدون صندوق در کشور است که به صورت تخصصی به درمان بیماران مبتلا به سرطان می‌پردازد و در حال حاضر بیش از 8 هزار و 700 بیمار را تحت پوشش دارد.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان خیریه امام حسن مجتبی(ع) وابسته به انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان دزفول است اما نه تنها بیماران از خود استان بلکه سایر شهرستان‌ها و به عبارتی می‌توان گفت بیماران از سراسر کشور برای مراحل درمانی به این مرکز که خدمات کاملا رایگان است مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه تمامی مراحل درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان بدون هزینه است، افزود: حتی برای افراد نیازمند در استان‌های همجوار طی فرایند درمان، محل اسکان و هزینه غذا نیز در نظر گرفته شده است.

تاریخ:
1401/05/08
تعداد بازدید:
1150
منبع:
Powered by DorsaPortal