سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۴ مهر
EN
وزیر بهداشت از کاشت رایگان حلزون شنوایی برای کودکان خبر داد/ جشن صدای کودکان ناشنوا

وزیر بهداشت از آغاز طرح ملی «کاشت حلزون شنوایی» به عنوان یکی از افتخارات نظام سلامت یاد کرد و از انقلاب کاشت حلزون شنوایی در سال جاری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران به نقل از وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه دیدار با اقشار گوناگون مردم شهرستان انار، اظهار داشت: اگر کودکی فاقد شنوایی باشد، در تکلم نیز دچار مشکل می شود که اگر تا قبل از سن 4 سالگی، عمل کاشت حلزون شنوایی برای کودکان ناشنوا انجام شود، از شنوایی و تکلم می برخوردار خواهند شد.

 

وی افزود: در حال حاضر 15 مرکز دولتی و 15 مرکز خصوصی، عمل کاشت حلزون شنوایی را انجام می دهند و امیدواریم که امسال میزان بیماران فاقد شنوایی در کشور را به صفر برسانیم که تکلیف و توفیقی بزرگ برای وزارت بهداشت است.

 

وزیر بهداشت با بیان اینکه یکی از اولویت های سال جاری وزارت بهداشت، کاشت حلزون شنوایی است، گفت: حلزون شنوایی، قیمت بالایی دارد اما برای کودکان فاقد شنوایی، رایگان انجام می شود.


 گفتنی است؛ «هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران» هزینه تامین پروتز را که نزدیک به 90 درصد هزینه‌های عمل کاشت را شامل می‌شود، بر عهده دارد.

تاریخ:
1401/05/22
تعداد بازدید:
517
منبع:
Powered by DorsaPortal