سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۴ مهر
EN
خبرهای خوش رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی برای بیماران نیازمند کاشت حلزون

جلسه بررسی مشکلات مربوط به تامین قطعات یدکی و تعمیر پروتزهای حلزون شنوایی بیماران ناشنوای کاشت حلزون شده برگزار و رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خبرهای خوشی را برای بیماران نیازمند کاشت حلزون ارائه داد.

 

 به گزارش روابط عمومی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، جلسه بررسی مشکلات مربوط به تامین قطعات یدکی و تعمیر پروتزهای حلزون شنوایی بیماران ناشنوای کاشت حلزون شده در محل دفتر جلسات حوزه ریاست هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با حضور دکتر نبی زاده رئیس شورای عالی پزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت، مهندس مزینانی مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت و شرکت‌های تامین کننده پروتز حلزون شنوایی به دعوت هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران برگزار شد.

 

در این جلسه مهندس سید حسین صفوی، رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اظهار داشت: انتظار ما مبنی بر این بوده تا صف کاشت برای بیماران نیازمند حتی المقدور کوتاه شود لذا با توجه به هماهنگی‌های انجام شده امسال تعداد بیشتری پروتز تامین خواهد شد.

 

وی اعلام کرد: با توجه به دستور مقام عالی وزارت علاوه بر کاشت حلزون، هزینه هتلینگ بیمارستانی، هزینه حق العمل تیم جراحی و هزینه‌های جلسات گفتار درمانی نیز از طرف بیمار پرداخت نخواهد شد.

 

در ادامه این جلسه، مهندس مزینانی، مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی در خصوص نحوه تامین قطعات یدکی پروسسور حلزون شنوایی گفت: تامین قطعات یدکی با استفاده از تسهیلاتی که اداره کل فراهم می‌کند اجرا خواهد شد.

 

وی بیان داشت: با توجه به مشکلات مطرح شده از سوی شرکت‌های نمایندگی سازنده پروتز حلزون شنوایی در خصوص نحوه ارسال و بازگشت قطعات تعمیری و تعویضی، جهت تسهیل در امر تامین قطعات تعویضی با مشارکت اداره کل تجهیزات پزشکی، همکاری گمرک جمهوری اسلامی، شرکت های نمایندگی و هیات امنای صرفه‌جویی ارزی راهکارهایی ارائه و مقرر شده ساز و کارهای مربوطه از سوی نهادها و شرکت‌های ذیربط مورد پیگیری قرار گیرد.

 
تاریخ:
1401/05/30
تعداد بازدید:
464
منبع:
Powered by DorsaPortal