سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۴ مهر
EN
پیام رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی به مناسبت روز پزشک
پیام رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی به مناسبت روز پزشک
 
مهندس سید حسین صفوی در پیامی فرا رسیدن یکم شهریورماه، روز پزشک، زادروز گرامیداشت ابو علی سینا را تبریک گفت.
 
در متن این پیام آمده است:
 
در حدود دو سال و نیم گذشته شیوع کرونا جهان را فراگرفت و به همگان ثابت شد که پزشکی فراتر از یک شغل و حرفه محسوب می‌شود چرا که دیدیم بسیاری از پزشکان و کادر درمان در این حوزه جان خود را فدای خدمت به خلق خدا کردند.
 
بنابراین انتخاب پزشکی به عنوان شغل فراتر از انگیزه‌های مادی محسوب می‌شود. لذا افرادی که این رشته را انتخاب و به کار شریف درمان بیماران می‌پردازند، باید دوستدار خدمت به خلق خدا باشد.
 
 
در کشور ما همواره پزشکان جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند که سرآمد آنها ابوعلی سینا حکیم، دانشمند و طبیب مشهور ایرانی است و انتخاب روز ولادت این فیلسوف بزرگ به عنوان روز پزشک نیز به جا است.
 
وی در پایان یادآور شد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری« پزشکان‌ ایرانی‌ باید با احیاء و به کارگیری‌ احساس‌ پزشکی‌ راه‌های‌ درمان‌ بیماری‌های‌ صعب‌العلاج‌ را بیابند و نیاز جامعه‌ به‌ اطباء بیگانه‌ را خود پاسخ‌ دهند».
 
باشد که در پناه آموزه‌های الهی، جامه سپید پزشکی میهن عزیزمان جمهوری اسلامی ایران، در راستای اخلاق و تواضع همواره پیروز و رستگار باشند.
 
اینجانب فرا رسیدن اول شهریورماه روز پزشک را به تمامی خدمتگذاران خدوم عرصه بهداشت، درمان و آموزش و پژوهش تبریک گفته، موفقیت روزافزونشان را از درگاه ایزدمنان خواستارم.
تاریخ:
1401/06/01
تعداد بازدید:
407
منبع:
Powered by DorsaPortal