سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۴ مهر
EN
همزمان با هفته دولت اعلام شد:
توزیع بیش از 3 میلیون و 600 هزار ملزومات مصرفی پزشکی

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از توزیع بیش از 3 میلیون و 600 هزار ملزومات مصرفی پزشکی طی یک سال اخیر خبر داد.

 

مهندس سید حسین صفوی در آستانه هفته دولت در خصوص توزیع ملزومات مصرفی پزشکی در بیمارستان‌های دولتی سراسر کشور اظهار داشت: در راستای پیشگیری از بروز وقفه و اختلال در روندهای درمانی بیماران، در مجموع هیات امنای صرفه جویی ارزی نسبت به توزیع 3 میلیون و 602 هزار و 188 قلم انواع ملزومات مصرفی پزشکی اقدام نموده است.

 

وی افزود: این ملزومات شامل اقلام حیاتی و استراتژیکی نظیر آی سی دی، پیس میکر، اکسیژناتور و دریچه های قلبی است که عدم تامین به موقع آنها می‌توانست حیات بیماران را با خطر جدی مواجه سازد.

 

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران یادآور شد: برخی از این اقلام، دارای اهمیت استراتژیک برای مراکز درمانی و تامین به موقع آنها حائز اهمیت به سزایی است.

 

وی افزود: توزیع دستگاه‌های اکسیژناتور در سال 1400 نسبت به سال 1399 حدود 56 درصد افزایش داشته است همینطور میزان تحویل آی سی دی به بیماران 69 درصد، رینگ دریچه قلبی بیش از 33 درصد و دریچه تاوی 50 درصد افزایش داشته است.

 

گفتنی است، قیمت مناسب اقلام توزیع شده به مراکز درمانی توسط هیات امنا کمک شایانی به بیماران بخصوص قشر آسیب پذیر جامعه می‌کند.

تاریخ:
1401/06/05
تعداد بازدید:
385
منبع:
Powered by DorsaPortal