سال مهار تورم و رشد تولید
۱۴۰۲ جمعه ۱۲ خرداد
EN
41 ساعت پرواز و 50 ماموریت امداد هوایی شرکت هلی کوپتری آوا سلامت طی مراسم پیاده روی اربعین

شرکت هلی کوپتری آوا سلامت از شرکت‌های زیر مجموعه هیات امنای صرفه جویی ارزی  در معالجه بیماران از  41 ساعت پرواز و 50  ماموریت امداد هوایی در مراسم اربعین خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران شرکت هلیکوپتری آواسلامت از شرکت‌های زیرمجموعه هیات امنا از تاریخ 1401/6/1 یک فروند هلیکوپتر به همراه تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی در بیمارستان امام حسین(ع) شهر مهران مستقر نمود .

این مأموریت تا سه روز بعد از روز اربعین ادامه پیدا کرد و در این مدت به محض اعلام نیاز به دریافت خدمات امداد هوایی برای بیماران دارای شرایط اورژانس، هلیکوپتر امداد شرکت هلی کوپتری آوا سلامت به همراه کادر مجرب فوریت‌های پزشکی ، در حداقل زمان در محل حادثه حاضر شده و به یاری هموطنان عزیز شتافتند .

در این مدت با انجام 41 ساعت پرواز ، طی50 عملیات اورژانس ، به بیماران دارای وضعیت اورژانس ارائه خدمت شد که علاوه بر موارد درمان شده در محل توسط کادر درمانی شرکت هلیکوپتری آواسلامت، تعداد 24 نفر مصدوم از زائرین کربلای معلی، با توجه به وضعیت بالینی نیازمند بستری، با امکانات کامل فوریت‌های پزشکی داخل کابین به بیمارستانهای ایلام و کرمانشاه منتقل شده و تحت درمان قرار گرفتند.

همچنین بمنظور پوشش امداد هوایی مراسم 28 صفر و زائرین حضرت امام علی ابن موسی الرضا (ع)، شرکت هلیکوپتری آوا سلامت یک فروند هلیکوپتر، به همراه تکنسین های فوریت‌های پزشکی به مشهد مقدس اعزام نمود که در صورت بروز هر نوع حادثه ای به یاری بارگاه ثامن الحجج شتافته و مصدومین احتمالی را به مراکز امدادی منتقل نماید.

لازم به ذکر است با توجه به اهداف و وظایف ذکر شده برای هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در خصوص فراهم سازی امکان ارائه خدمات درمانی با کیفیت به بیماران، شرکت هلیکوپتری آواسلامت به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه این نهاد در راستای گسترش خدمات اورژانس هوایی در کشور از سال 1395 تاسیس شده و در حال حاضر تنها شرکت دارای مجوز آمبولانس هوایی در کشور بوده که با ناوگانی شامل هشت فروند هلی کوپتر در 7 عملیات، به بیماران نیازمند دریافت خدمات اورژانس هوایی ارائه خدمت می نماید.

تاریخ:
1401/07/06
تعداد بازدید:
1412
منبع:
Powered by DorsaPortal