سال مهار تورم و رشد تولید
۱۴۰۲ جمعه ۱۲ خرداد
EN
حمایت مجدد از تامین ارز هیات امنا در بودجه 1402

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت تامین تجهیزات در حوزه درمان و در جهت حمایت از بیماران گفت: ما قطعا در بودجه 1402 حمایت کامل از هیات امنا خواهیم داشت تا هیچگونه مشکلی در تامین تجهیزات پزشکی در کشور به وجود نیاید.

حسین رجایی، نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مهم هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در تامین تجهیزات بیمارستان دولتی شهدای لنجان گفت: خوشبختانه در بودجه 1401 ارز مورد نیاز برای تامین تجهیزات پزشکی نه تنها حذف نشد بلکه بنابر نیاز کشور در نظر گرفته شد و در سال 1402 نیز در این راستا به عنوان نماینده مردم از این نهاد حمایت کامل خواهیم کرد .

رجایی یادآور شد: در طی مدتی که بنده به عنوان نماینده در خدمت مردم بوده‌ام ملاقات هایی با مسئولین هیات امنای صرفه جویی ارزی جهت تامین تجهیزات پزشکی و بیمارستانی داشته‌ام و این نهاد به حق همکاری بسیاری خوبی با ما داشته‌اند.

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه‌های مسئول در حوزه تامین تجهیزات پزشکی باید نگاه ویژه ای به هیات امنا داشته باشند چرا که برخی از مجوزها بر عهده وزارت صمت است لذا اختیار تعیین نوع تجهیزات و اینکه آیا تولید داخل دارد یا خیر به نظر بنده باید برعهده وزارت بهداشت گذاشته شود تا پارادوکسی یا اختلاف نگاهی که بین وزارت بهداشت و وزارت صمت در تامین برخی تجهیزات وجود دارد رفع شود .

راه اندازی بخش Nicu برای اولین بار در لنجان

وی با اشاره به راه اندازی بخش Nicu برای اولین بار در شهرستان لنجان گفت: خوشبختانه بسیاری از تجهیزات بیمارستان شهدای لنجان و بخش Nicu توسط هیات امنا تامین شده است.

گفتنی است، تاکنون تجهیزاتی همانند رادیولوژی دیجیتال، سونوگرافی، ونتیلاتور ، مانیتور، پمپ سرنگ، انواع دستگاه‌های اسکوپی و انکوباتور نوزاد، اتوآنالایزرو به همراه انواع دستگاه‌های تنفسی و ... برای شهرستان لنجان ارسال شده است.

تاریخ:
1401/07/20
تعداد بازدید:
1057
منبع:
Powered by DorsaPortal