سال مهار تورم و رشد تولید
۱۴۰۲ يکشنبه ۹ مهر
EN
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کرد:
افزودن بیش از 15 هزار تخت بیمارستانی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افزودن 15 هزار 939 تخت بیمارستانی به مراکز درمانی کشور از مهمترین دستاوردهای نظام سلامت در دولت مردمی است.
دکتر بهرام عین اللهی روز شنبه در یک نشست خبری با اصحاب رسانه در تشریح دستاوردهای نظام سلامت در دولت سیزدهم که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: از بزرگترین دستاوردهای بعد از انقلاب سلامت است، دولت مردمی دوران همه گیری کرونا خدمات ارزنده ای به کشور ارائه داد، بطوریکه با روی کار آمدن این دولت روزانه 50 هزار بیمار کرونایی به مراکز درمانی مراجعه می کردند، روزانه بیش از 700 مرگ و میر داشتیم و کسب و کار مراکز آموزشی متوقف بود،نزدیک به 50 همت بدهی و 700 میلیون یورو تعهد وزارت بهداشت وجود داشت ، با تلاش های دولت این مسائل برطرف شد.

وی اظهار داشت: برای درمان کرونا کمیته علمی کرونا با حضور بیشتر از 60 نفر از اساتید پزشکان تشکیل شد ، فقط 18 میلیون واکسیناسیون در گروه پزشکی، افراد پرخطر و سالمندان انجام شده بود که با حمایت دولت سیزدهم ، 160 میلیون دز واکسیناسیون انجام شد ، قبل از دولت مردمی122 هزار فوتی داشتیم، از آذر 1400 تاکنون فقط 22 هزار مورد مرگ و میر گرونایی در کشور ثبت شد و این از دستاوردهای واکسیناسیون بود .

ایران کشور موفق در کنترل کرونا در منطقه مدیترانه شرقی
عین اللهی از ایران به عنوان کشور موفق در کنترل کرونا در منطقه مدیترانه شرقی نام برد و گفت: تولید 6 نوع واکسن کرونا و امکانات تهیه واکسن برای وقوع احتمالی سایر بیماری‌ها در آینده در کشور فراهم و کیت های تشخیص اومیکرون نیز تهیه شد.

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به افزایش 2 برابری تخت های ای سی یو اطفال ، گفت: این میزان به هزار و 50 تخت رسید و واکسیناسیون رایگان 2 میلیون و 500 هزار اتباع بیگانه در حوزه کرونا انجام شد.
عین اللهی اظهار داشت: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بعد از 15 سال در دولت سیزدهم عملیاتی شد و یک دستاورد مهم برای ما محسوب می شود .

تجهیز پروژه های درمانی تا پایان سال

دکتر عین اللهی اظهار داشت: تجهیز و توسعه پروژه های درمانی جدید از جمله بخش های بیمارستانی، کلینیک ویژه و تخت های ای سی یو و انجام 494 پروژه درمان از دیگر دستاوردها بوده بطوریکه از سال 98 تا 1400 ، 52 پروژه داشتیم و در دولت مردمی به 106 پروژه افزایش یافت.

وی، افتتاح کلان بیمارستان های مهدی و غدیر، تجهیز بیمارستان فیروز آبادی، توزیع عادلانه خدمات سلامت در حوزه درمان نیز از دیگر دستاوردها بوده و تا به امروز 15 هزار تخت به مراکز درمانی افزوده و مجوز سرمایه گذای خارجی به مبلغ هزار میلیارد تومان صادر شده است .


وی در مورد ایجاد بیمارستان مدرن در شهرهایی غیر از تهران و شهرهای بزرگ، گفت: در شهرهای دیگر نیز به خصوص جنوب تهران حلقه ای از تکمیل و ایجاد مراکز درمانی را داریم وتوسعه و گسترش تخت های بیمارستانی فقط به شهرهای بزرگ ختم نمی شود.

وی اظهار داشت: اولویت اول ما به پروژه هایی است که بیش از 50 درصد تکمیل شده بود و 5 هزار 400 پروژه داریم که هزار و 400 طرح در دست تکمیل است و علاوه بر آن  همچنین از منابع استانی 30 همت برای تکمیل آنها نیز استفاده شده است.

ارائه خدمات بهداشتی در اربعین حسینی

وی در مورد خدمات وزارت بهداشت در اربعین حسینی گفت: در شلمچه مرکز درمانی بزرگ سردار شهید سلیمانی داریم و نیروهای داوطلب با عشق و علاقه بدون هیچ گونه دریافتی فعالیت می کنند و امسال بیشتر تمرکزمان را در اعزام نیرو گذاشتیم.

وی اظهار داشت: سیاست ما در اربعین ایجاد سازه است و برای رفع گرمازدگی کارهای گسترده ای انجام شده و وزیر بهداشت عراق قول همه همکاری‌ها را داده است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: وزارت بهداشت آمادگی خود را برای حضور هر کدام از نیروهای سلامت در اربعین اعلام می کند، سال گذشته هزار و 370 کادر درمان و 275 پزشک در مراسم اربعین شرکت کرده بودند و به مردم توصیه می کنیم با توجه به گرمای شدید در امسال، حتما شب ها پیاده روی داشته باشند و راههای مقابله با گرمازدگی را آموزش ببینند.

وی خوردن مایعات فراوان را به زائران حسینی توصیه کرد و افزود: کادر پزشکی ما کارت شناسایی دارند و از دولت عراق می خواهیم از افراد فاقد پزشک برای انجام کارهای درمانی خودداری کنند .

کاشت رایگان حلزون شنوایی 

به گفته وزیر بهداشت، کاشت حلزون شنوایی رایگان انجام می‌شود و هیچ بیماری در صف انتظار قرار ندارد.
گفتنی است، تامین پروتز حلزون شنوایی و صفر شدن صف انتظار این بیماران و  تخت‌های بیمارستانی با همراهی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران برای بیمارستان‌های دولتی سراسر کشور انجام شده است.( منبع خبرگزاری ایرنا)
تاریخ:
1402/04/31
تعداد بازدید:
236
منبع:
Powered by DorsaPortal