سال مهار تورم و رشد تولید
۱۴۰۲ يکشنبه ۹ مهر
EN
توسعه عدالت اجتماعی در بخش سلامت/ تامین دستگاه اسپکت سی تی برای مرکز پزشکی هسته‌ای کهگیلویه و بویراحمد

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی بر توسعه عدالت اجتماعی در بخش سلامت تاکید کرد.

 مهندس سیدحسین صفوی گفت: هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران همگام و همسو با اهداف وزارت بهداشت در توزیع عادلانه خدمات سلامت در سطح کشور بر اساس نیازسنجی اعلامی از سوی حوزه‌های تخصصی وزارت بهداشت نسبت به تامین تجهیزات مورد نیاز برای تجهیز و راه‌اندازی مراکز درمانی جدید اقدامات موثری را انجام داده است.


 وی افزود: در این راستا دستگاه اسپکت سی تی برای مرکز پزشکی هسته‌ای کهگیلویه و بویراحمد برای نخستین بار با تعرفه دولتی تامین شده است.

وی ادامه داد: تصویربرداری به وسیله دستگاه اسپکت سی تی روشی غیرتهاجمی بوده و به منظور تشخیص طیف وسیعی از بیماری ها نظیر گرفتگی های عروق کرونری قلب، بیماری های استخوانی خوش خیم و بدخیم، امبولی ریه، اختلالات غدد تیروئید و پاراتیروئید، اختلال عملکرد کلیه ها و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی بیان کرد: این مرکز با 400 متر مربع زیربنا در بیمارستان امام سجاد شهر یاسوج بنا شده است با مجهز شدن به این دستگاه پیشرفته و روزآمد، سبب شده تا بیماران نیازمند خدمات پزشکی هسته ای از عزیمت به استانهای دیگر بی نیاز شوند.

مهندس صفوی گفت: پزشکی هسته‌ای شاخه‌ای از علوم پزشکی است که با استفاده از رادیوداروها در تشخیص و درمان برخی بیماری ها از جمله تشخیص زودهنگام سرطان، بیماری های قلب، بیماری های استخوان و بیماری های کلیه کاربرد دارد.

 


تاریخ:
1402/05/01
تعداد بازدید:
304
منبع:
Powered by DorsaPortal